TARCZOWE

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

TARCZOWE
TARCZOWE

hamulce tarczowe, czyli tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe, osprzęt do montażu itd

Uwaga, aby zobaczyć produkty trzeba otwierać podkategorie aż do statniej!

TARCZOWE W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • KLOCKI HAMULCOWE

  Hamulce - klocki hamulcowe, czyli elementy okładziny ciernej przyklejone do metalowej podstawy o kształcie dobranym odpowiednio do modelu samochodu i do systemu hamulcowego. Klocki są montowane w przednim hamulcu, ale również w hamulcu tylnym, w wersji z tarczami hamulcowymi. Klocki są sprzedawane w kompletach na oś, czyli na dwa koła przednie, albo na dwa koła tylne, w komplecie znajduje się 4szt klocków, a czasami dodatkowy osprzęt montażowy, oraz czujniki zużycia w wersjach do tego przewidzianych. W naszej ofercie znajdują się klocki hamulcowe oryginalne jak TRW, ATE, oraz zamienniki jak SAMKO, czy REMSA lub VALEO. Osprzęt do montażu klocków proponujemy od producentów takich jak TRW, OJD,

  Uwaga, aby zobaczyć produkty w tym drzewie, trzeba otworzyć podkategorie aż do ostatniej!

 • ZACISKI

  Hamulce - zaciski hamulcowe, to główny element do hamowania, urządzenie w które wkładane są klocki i tłok pod ciśnieniem zaciska klocki na tarczy hamulcowej. Zużywają się raczej wolno. Najczęściej są to uszkodzenia uszczelek i osłon kurzowych, ale zdarza się też zatarcie tłoka, urwanie odpowietrznika. Mamy w ofercie zaciski używane, nowe i regenerowane fabrycznie.

 • osłona tarczy

  Hamulce - osłona tarczy hamulcowej, stosowane raczej tylko w tylnym hamulcu tarczowym.

 • tarcze hamulcowe

  Układ hamulcowy, tarczowy, tarcze hamulcowe, to ten element, który po klockach zużywa się najszybciej choć do trzech razy wolniej od nich. Jakość tarczy hamulcowej ma nie mniejszy wpływ na jakość hamowania niż okładziny hamulcowe czyli klocki.

  Od jakości tarcz zależy czy układ przegrzewa się osłabiając siłę hamowania czy też wytwarzające się ciepło podczas hamowania jest dobrze odprowadzone, a klocki trąc o tarczę powodują spowalnianie rozpędzonego pojazdu na tzw drodze hamowania zgodnej z założeniami producenta samochodu.

  Tarcze o kiepskiej jakości szybko tracą gładź, a stając się nierówne szybciej zużywają klocki jednocześnie zmniejszając powierzchnię tarcia a co za tym idzie wydłużając drogę hamowania pojazdu.

  W naszej ofercie tarcze hamulcowe od najlepszych producentów takich jak TRW, ATE, BREMBO oraz zamienniki o sprawdzonej jakości jak SAMKO, A.B.S.

  TRW  ATE  Brembo  Samko  A.B.S.

 • tarcze hamulcowe z...

  Tarcze hamulcowe tylne z zamontowanym na gotowo łożyskiem i pierścieniem ABS.

  Łożysko koła w komplecie z tarczą hamulcową, takie komplety są zaproponowane do tych modeli, które w tylnym zawieszeniu mają zastosowaną  bieżnię magnetyczna pod czujnik ABSu nakładaną na łożysko montowane do tarczy hamulcowej. Jest tak dlatego, że przy wymianie łożyska w tarczy bieżnia ulega uszkodzeniu a nie można jej zakupić oddzielnie. Dlatego dostępne są takie komplety: tarcza hamulcowa + łożysko koła + bieżnia magnetyczna ABSu.

  W naszej ofercie nowe oryginały lub zamienniki.

  SNR  RENAULT  SAMKO  TRW