Kategorie

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

Nasi dostawcy części oryginalnych:


       Logo Peugeot             

      Historia powstania firmy Peugeot sięga roku 1810, kiedy to Jean Pierre Peugeot założył mechaniczny zakład w Sochaux koło Miluzy. W 1886 roku  dwaj bracia stryjeczni, Armand i Eugene uruchomili produkcję rowerów w nowej firmie pod nazwą "Les Fils de Peugeot Freres" co można tłumaczyć "Synowie braci Peugeot". Następnie wnuk Jeana Pierrea inżynier Armand Peugeot postanowił produkować samochody. Pirewszy pojazd jego produkcji pojawił się w roku 1889 jeszcze z napędem parowym ale nie miał dużego wzięcia. W 1891 roku zaprezentowano pierwszy samochód Peugeota z silnikiem spalinowym Daimlera i to okazało się trafnym posunięciem.

      W 1903 roku Peugeot wyprodukował pierwszy motocykl, a w 1912 roku pierwszą ciężarówkę. Wtedy też otwarto do dziś działający jeden z największych zakładów produkcujnych Peugeota właśnie w Sochaux. Jednak pełna produkcja samochodów rusza dopiero po I Wojnie Światowej od 1919 roku. W 1929 roku powstał model 201, który otwiera serię oznaczeń trzycyfrowych z zerem w środku, gdzie perwsza cyfra oznacza wielkość (klasę) a ostatnia kolejną serię samochodu.

skuter produkcji PeugeotPeugeot - motocyklrower szosowy produkcji Peugeot

 

 

 

 

W czasie Drugiej Wojny Światowej pod niemiecką okupacją fabryką Peugeot zarządzał Ferdinand Porsche. W 1948 Peugeot wypuszcza pierwszy po wojnie model 203 produkowany do 1960r. W 1959 roku w modelu Peugeot 403 po raz pierwszy Peugeot zastosował silnik Diesla, dziś bardzo popularny i stosowany w wielu modelach. W tym samym roku po raz pierwszy zastosowano wentylator chłodnicy. W 1961 roku powstał model Peugeot 404 cechujący się wysoką jakością i trwałością , dzięki czemu wyprodukowano i sprzedano go w liczbie przeszło dwóch milionów sztuk. W latch 60tych Peugeota nazywano francuskim Mercedesem.

model Peugeot 201model Peugeot 301model Peugeot 401

 

 

 

 

 

W latach 70 i 80 Peugeot wprowadził do sprzedaży mniejsze modele, zwłaszcza model Peugeot 104, co zmieniło wizerunek marki na producenta samochodów popularnych. W 1976 roku Peugeot nabył 90% akcji Citroena i tak powstał koncern PSA. W 1979 roku Peugeot przejmuje europejską markę Chryslera, produkującą pod nazwą TALBOT. W połowie lat 80tych Peugeot kończy produkcję Talbotów a ostatni model, nastepca Horizona, który miał mieć nazwę Arizona, zostaje zamieniony na Peugeot 309.

Dalsze etapy historii rozwoju Peugeot opiszemy w innej części naszej strony. Zainteresowanych oryginalnymi częściami do swoich "Lwów" zapraszamy na stronę główną sklepu internetowego z oryginalnymi częściami do Peugeota.