WYDECH

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

WYDECH

Układ wydechowy w samochodach to wiele składników i podzespołów, zwłaszcza w nowszych modelach, o wyrafinowanym systemie oczyszczania spalin. W naszej ofercie mamy tłumiki przede wszystkim polskie zamienniki, do tego osprzęt montażowy w ciągłej sprzedaży. Natomiast katalizatory raczej na zamówienie.

WYDECH W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • katalizator

  Katalizator to element układu wydechowego odpowiedzialny za oczyszczanie spalin z niespalonych w silniku substancji na zasadzie dopalania w wysokiej temoeraturze w obecności substancji katalitycznych (w reakcji następuje dopalenie). W naszej ofercie dostępne oryginały i zamienniki, (używanych nie proponujemy) polskich producentów IZAWIT, JMJ oraz belgijski WALKER do wyboru.

         JMJ logo       LOGO WALKER     logo Izawit

 • ELEMENTY MONTAŻOWE

  Elementy montażowe wydechu, czyli różnego rodzaju klamry, opaski, wieszaki, uszczelki itd

 • kolektor wydechowy

  Kolektor wydechowy, czyli ta część od której zaczyna się cały układ, zamontowana na głowicy silnika. Jest to element zbierający spaliny znad czterech tłoków i przesyłający je do już zwykle pojedynczej rury kolektorowej lub w nowszych modelach prosto do katalizatora. Kolektory rzadko się uszkadzają, raczej dotyczy to modeli starszej generacji, gdzie zdarzało się, że kolektor popękał.

 • RURA

  W układzie wydechowym oprócz tłumików używa się dużo różnego rodzaju rur, jak np rury kolektorowe. W naszej ofercie przede wsystkim dużo zamienników w tym polskie bardzo dobrej jakości.

 • tłumik

  Tłumik w układzie wydechowym pojazdu to urządzenie, które wytłumia pracę silnika pozwalając jednocześnie na wyrzucenie spalin z układu. Stosowane są w każdym modelu samochodu. Układ wydechowy może mieć jeden lub więcej tłumików połączonych w jeden pełny układ. Wymieniać je trzeba z powodu zużycia po kilku latach eksploatacji lub po pojawieniu się nieszczelności (głośna praca, smród spalin odczuwany wewnątrz na postoju z włączonym silnikiem). W naszej ofercie są polskie tłumiki bardzo dobre, o wypróbowanej od lat jakości. W przypadku wątpliwości w doborze tłumika można skorzystać z katalogu producenta IZAWIT.

  Logo Izawit     WALKER LOGO    LOGO POLMO

  Uzupełnieniem do tych polskich tłumików może być belgijski produkt marki WALKER, zwykle sprowadzany pod zamówienie od klienta, oraz polskiej produkcji z Ostrowa POLMO.

 • sonda lambda

  Sonda lambda, czyli czujnik spalin, wspomagający proces oczyszczania i dopalania spalin w katalizatorach. Niesprawna sonda to złe parametry spalin i problem na przeglądzie technicznym.

 • pozostałe

  Pozostałe części układu wydechowego spoza wcześniejszych kategorii, takie jak np wygaszacz płomieni.

 • filtr FAP

  Filtr cząsteczek stałych FAP oraz elementy i płyn do niego.

 • osłony termiczne od...

  W układzie wydechowym ważne są również osłony termiczne, które chronią inne elementy od wysokiej temperatury wydzielanej przez układ wydechowy. Dostępne są tylko oryginały nowe lub używane.

 • REPERATURKI

  Reperaturki do naprawy układów wydechowych, różne elementy wydechu jak końcówki rury, złącza elastyczne i inne części do naprawy układu wydechowego