KLIMATYZACJA

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

KLIMATYZACJA
KLIMATYZACJA

Klimatyzacja to w nowszych modelach samochodów francuskich standard, kupowany z samochodem w wersji podstawowej. W tej kategorii przekrój wszystkich elementów do klimatyzacji, dostępnych w zamiennikach lub w oryginale.

KLIMATYZACJA W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • skraplacz

  Klimatyzacja - skraplacz czyli chłodnica klimatyzacji, chłodnica której zadaniem jest oddanie ciepła pobranego z kabiny samochodu i oddanie do atmosfery. Montowana w tym samym miejscu co chłodnica wody. W naszej ofercie przede wszystkim zamienniki, oryginały sprowadzamy pod zamówienie klienta.

 • czujniki

  Klimatyzacja - czujniki, zwłaszcza czujniki ciśnienia w układzie klimatyzacji, dostępne zamienniki i oryginały.

 • KOMPRESOR

  Kompresory do klimatyzacji, w ofercie mamy nowe, regenerowane i sporadycznie używane. Pompa klimatyzacji, urządzenie przepompowujące gaz przez układ klimatyzacji zwyczjnie się zużywa, jak wszystkie pompy.

 • uszczelki

  Klimatyzacja - uszczelki, czyli przede wszystkim oringi i uszczelniacze przewodów klimatyzacji na połączeniach ze skraplaczem, parownikiem, osuszaczem, kompresorem.... W naszej ofercie uszczelniacze luzem lub zestawy na pojazd.

 • osuszacz

  Klimatyzacja - osuszacz, czyli urządzenie odbierające wilgoć z układu klimatyzacji, z czynnika chłodzenia, czasem dostępny ze skraplaczem a czsem jako oddzielne urządzenie. Proponujemy głównie zamienniki, a oryginały do modeli, do których nie ma zamienników. Używane nie mają racji bytu, ze względu na brak możliwości stwierdzenia stopnia zużycia.

 • pozostałe

  Klimatyzacja - pozostałe elementy stosowane w układach klimatyzacji, jak np zawory, regulatory itp

 • parownik

  Klimatyzacja - parownik, czyli to urządzenie, które wytwarza niską temperaturę (chłodzi) w układzie klimatyzacji, umieszczone w konsoli ale wewnątrz pojazdu. Parowniki są dość trwałe, dlatego w naszej ofercie dostępne tylko na zamówienie, nowe zamienniki (jeśli występują) albo oryginały.

 • przewody ciśnieniowe

  Klimatyzacja - przewody klimatyzacji, czyli okute przewody wysokociśnieniowe ze specjalistycznymi końcówkami, gdzie brak norm spowodował, że prawie każdy producent pojazdu ma inne wykonanie, dlatego na zamienniki nie ma co liczyć (zbyt krótkie serie). Możemy zaproponować nowe oryginały, jednak pod zamówienie od klienta.

 • zawór rozprężny

  ZAWÓR ROZPRĘŻNY w klimatyzacji pełni kluczową rolę jeśli chodzi o wydajność schładzania. Wynika to z zasady działania zaworu rozprężnego.

  Zadaniem zaworu jest rozprężanie czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji czyli działnie powodujące obniżanie temperatury tego czynnika. Zawór rozprężny reguluje również ilość czynnnika chłodzącego wpuszczanego do parownika dzięki czemu wydajność chłodzenia dopasowuje się do czynników zewnętrznych wpływających na działanie klimatyzacji jak temperatura w kabinie samochodu.

  W zawór rozprężny wbudowany jest termostat dzięki czemu regulacja następuje płynnie. Uszkodzenie zaworu rozprężnego może być powodem złego działania klimatyzacji, co może sprawiać wrażenie uszkodzenia kompresora, a tymczasem to zawór może powodować że zamiast chłodu napływa do kabiny ciepłe powietrze.

  W naszej ofercie mamy zawory oryginalne dostarczane w sieci ASO ale również te na wtórny rynek części samochodowych dostarczane od producentów klimatyzacji.

  BEHR   HELLA    VALEO  DENSO