PRZEKŁADNIA

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

PRZEKŁADNIA
PRZEKŁADNIA

Przekładnia kierownicza i wszystkie podzespoły a także zestawy naprawcze, tego należy oczekiwać w tej kategorii części samochodowych.

PRZEKŁADNIA W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • drążek

  Przekładnia kierownicza - drążek kierowniczy, element przekładni wkręcany do listwy, a z drugiej strony dokręcana jest do niego tzw końcówka kierownicza. Obie te części mają przeguby kuliste, które zużywają się i powstają luzy, dokuczające nieprzyjemnymi stukami dochodzącymi spod samochodu, oraz nadmiernym luzem na kierownicy.

 • drążek i końcówk

  Przekładnia kierownicza - zestaw naprawczy w postaci kompletu: drążek kierowniczy z końcówką kierowniczą. Czasem warto wymienić jedno i drugie, wtedy przydatne są takie komplety.

 • końcówka

  Przekładnia kierownicza - końcówka układu kierowniczego, najczęściej dokręcana do drążka kierowniczego. Wymiana końcówki wiąże się z ponownym ustawianiem zbieżności geometrycznej pojazdu, więc sugerowana jest wymiana obu końcówek na raz.

 • osłona

  Przekładnia kierownicza - osłona na drążek kierowniczy, zabezpiecza przegub drążka i listwę kierowniczą przed zabrudzeniami i przed wyciekiem smaru. Zły stan osłony (do kupienia za kilka zł) przyspisza zużycie przekładni kierowniczej (wartej nawet więcej niż 3 tys.zł). Warto więc pamiętać i wymieniać rozerwane osłony przekładni kierowniczej.

 • przekładnia kpl

  Przekładnia kierownicza, to w układzie kierowniczym najistotniejsza część, która przenosząc ruch obrotowy z kolumny kierowniczej na ruch posuwisto zrotny na koła, powoduje, że możemy skręcać samochodem kręcąc kołem kierownicy. Jest więc w ciągłym użyciu i zużywa się. Może to być rozszczelnienie przekładni wspomaganej hydraulicznie, może to być powybijanie przegubów w drążkach lub końcówkach kierowniczych, może to być zużycie zębatek listwy i ślimaka z głowiczki, które trąc o siebie, zużywają się szybciej przy słabym smarowaniu.

 • zestaw naprawczy

  Przekładnia kierownicza - zestaw naprawczy, to przede wszystkim zestawy uszczelnień do przekłądni ze wspomaganiem hydraulicznym.