świece iskrowe

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

świece iskrowe
świece iskrowe

Świece iskrowe, inaczej zapłonowe to urządzenie do spowodowania zapłonu mieszanki paliwo-powietrze podawanej do silnika przez układ zasilania. Swieca zapłonowa wytwarza na elektrodach iskrę od której następuje zapłon mieszanki. Uszkodzenia świec zapłonowych to najczęściej wytwarzanie się nagaru który może spowodować zwarcie elektrody plusowej z obudową. Zwykle wystarczy wyczyszczenie elektrod i ewentualne ustawienie od nowa odstępu pomiędzy elektrodami zgodnie z instrukcją do danego modelu świecy.

Niezależnie od uszkodzeń, świece należy wymieniać zgodnie z zaleconymi przebiegami przez producenta świecy. Zwykle są to wartości 30 tys.km lub 60 tys.km. Zdarzają się też usterki typu pęknięcie izolara ceramicznego powstające jednak najczęściej w wyniku niewłaściwego montażu świecy. Świece należy dokręcać kluczem do tego przeznaczonym i z zachowaniem zasad dokręcania świec.

Przy dobieraniu świec należy pamiętać o zachowaniu tych samych prametrów jak świece zamontowane fabrycznie, najlepiej odczytać z wymontowanych starych świec numer producenta i dobierać wg niego.

W naszej ofercie tylko świece markowe, oryginalny (montowane fabrycznie) francuski EYQUEM, znakomity zamiennik japoński NGK i ewentualnie wszystkim znany Bosch.

Logo EYQUEM       Bosch logo      NGK LOGO

świece iskrowe Jest 169 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 8 z 169 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 169 elementów