Kategorie

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

Filtry w samochodach francuskich

filtr olejowy

filtry oleju w zestawie reklamowym

filtr oleju dokręcanyfitry oleju dobiera się łatwo, najlepiej wg rocznika samochodu i wersji silnika, ale oczywiście w przypadku wątpliwości proszę się skontaktować, to pomożemy w wyborze właściwego filtra.

Filtry oleju z grubsza można podzielić na przykręcane tradycyjnie (dokręcane i wymieniane w całości najczęściej za pomocą klucza do filtrów np łańcuchowego), zazwyczaj do chłodnicy oleju, oraz wymienne wkłady filtra montowane zazwyczaj w plastikowej obudowie. Przy wymianie wkładów filtra oleju należy zwracać uwagę na możliwość uszkodzenia obudowy filtra.

Dla sprawnego dobrania właściwego filtra można skorzystać z katalogu on-line firmy PURFLUX.

 

 

wkład filtra olejuOczywiście obudowy filtra oleju mamy również w sprzedaży, jednak uszkodzenie obudowy mocno podraża samą wymianę filtra. W wersji filtra z wymiennym wkładem wymienia się tylko zawartość obudowy. Jednak czasami plastikowa pokrywa obudowy pęka przy próbie odkręcania.

W naszej ofercie staramy się mieć wszystkie wersje takich pokryw aby w razie uszkodzenia przy wymianie można było szybko uzupełnić brak i poskładać rozebrany pojazd.

Dostępne są zarówno oryginały Citroen, Peugeot, Renault jak i zamienniki od innych producentów.

        

filtr paliwa

wybór filtrów paliwa

z filtrami paliwa jest podobnie jak z filtrami oleju. Wiekszość starszych modeli ma wymienne same wkłady filtra, więc podobnie jak z wkładami filtra oleju należy uważać na ewentualne uszkodzenie obudowy filtra. Filtry w nowszych modelach są wymieniane w całości razem z obudową, są przez to droższe, ale wymiana jest łatwiejsza i spada mozliwość rozszczelnienia układu paliwowego, co bywało mankamentem w poprzednich dekadach. W celu poprawnego doboru właściwego filtra proponujemy skorzystac z katalogu naszego podstawowego producenta filtrów PURFLUX

obudowy filtra paliwa mamy w sprzedaży przede wszystkim w oryginale, ale w wielu przypadkach dostępne są także zamienniki.

 

filtr powietrza

filtry powietrza

filtry powietrza to same wkłady filtracyjne, które montuje się w obudowy filtra, jednak z powodu zmiennej ilości miejsca w różnych modelach samochodów, stosowane są często różne filtry nawet przy tych samych wersjach silnika, więc trzeba uważać przy dobieraniu tych filtrów. Najlepiej skorzystać z katalogu on-line producenta, my proponujemy francuskikiego producenta na montaż fabryczny, czyli jakość oryginału: PURFLUX

wyszukane w katalogu Purfluxa numery filtrów wystarczy wpisać do naszej wyszukiwarki aby sprawdzić cenę i dostępność potrzebnych filtrów. mamy w ofercie filtry również innych producentów ale bardziej na zamówienie od klienta, są to MANN, FILTRON,

filtr kabinowy

filtry kabinowe

filtr kabinowy, albo przeciwpyłkowy stosowany jest dla podwyższenia komfortu jazdy, oraz zabezpiecza układ klimatyzacji przed dodatkowym zanieczyszczeniem. Jeśli go nie wymienić w porę, zalecane raz na 1 rok, to staje się zbiorowiskiem bakterii i grzybów powodując zamiast oczyszczania, wręcz zanieczyszczanie kabiny i wytwarzając własny odór. Dlatego należy go regularnie wymieniać, można też stosować wersję z węglem aktywnym, co dodatkowo zabezpiecza przed przenikaniem smrodów np spalin z innych samochodów jadących przed nami. Wymiana jest mało skomplikowana, jednak dobrze  jest sprawdzić w instrukcji, bo czasami umiejscowienie tego filtra może sprawić kłopot.

W naszej ofercie mamy kilku producentów, gdyż te filtry nie stawiają aż takich wymagań jakości jak olejowe, czy paliwowe, po prostu mają zastosowanie w mało wrażliwym układzie ogrzewania i klimatyzacji, więc w zależności od zasobów portfela, można stosować zamieniki czy oryginały, bez większego wpływu na obsługiwany układ.

Dla osób lubiących oryginały mamy w ofercie PURFLUX, CORTECO, MANN, oraz tańsze zamienniki. A dla alergików proponujemy filtry antyalergiczne produkcji VALEO, ze specjalną dodatkową warstwą powstrzymującą większość alergenów.

 filtr antyalergiczny - ulotka reklamowa

więcej szczegółów o filtrach antyalergicznych po kliknięciu w powyższą ilustrację