CZĘŚCI

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

CZĘŚCI
CZĘŚCI

Części skrzyni biegów, czyli synchronizatory, wałki: sprzęgłowy i pomocniczy, mnóstwo zębatek, wybieraki i dźwignie, mechanizm rożnicowy, obudowy itd.... A uszkadzają się najczęściej synchronizatory albo łożyska, które podpierają oba wałki.

CZĘŚCI W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • inne

  Części do skrzyni biegów nie skatalogowane w pozostałych kategoriach, czyli różnego rodzaju podkładki, pierścienie zabezpieczające, dźwignie pośrednie, dodatkowe wałi itd....

 • łożyska

  Łożyska do skrzyni biegów, minimum 6szt łożysk, a w skrzyniach 6-cio biegowych jeszcze więcej, to duża możliwość głośnej pracy, kiedy któreś łożysko się zużyje lub uszkodzi, zwykle jest to spowodowane małym poziomem oleju.

 • mechanizm różnicowy

  Części skrzyni biegów - mechanizm różnicowy, to ten kawałek skrzyni, który przenosi bezpośrednio ruch obrotowy ze skrzyni na pólosie napędowe, jeśli uszkodzi się zestaw zębatek planetarnych albo satelitarnych (zdarza się zerwanie z nich zębów) to samochód już nie pojedzie...

 • tulejka łożyska sprzęg

  Tulejka wałka sprzęgłowego, jest to tulejka prowadząca łożysko sprzęgła, przykręcana do obudowy skrzyni biegów, czasami razem z uszczelniaczem wałka sprzęgłowego, czasami również z łożyskiem wałka sprzęgła. Uszkodzenie najczęściej polega na oderwaniu się "kominka" od podstawy, co może powodować blokowanie łożyska sprzęgła i problemy z wysprzęglaniem.

 • synchronizator

  Synchronizator skrzyni biegów, odpowiada za wytracenie prędkości obrotowej wałka zdawczego aby przy zmianie biegu zęby jednej zębatki mogły się wsunąć pomiędzy zęby drugiej zębatki, tak najprościej wygląda zasada działania synchronizatora w skrzyni biegów. Pierścienie synchronizatora, których zadaniem jest hamowanie rozpędzonych zębatek mogą się wytrzeć albo z eksploatacji po dużym przebiegu albo przez gwałtowne hamowanie silnikiem...

 • obudowa

  Obudowa skrzyni biegów, czyli opakowanie mechanizmów zmiany biegów, składa się zwykle z kilku elementów. Uszkodzenia moga powstawać w wyniku zdarzeń wypadkowych (pęknęcie obudowy) lub eksploatacyjnych (np jeżdżenie z zużytym łożyskiem, które rozrobi otwór montażowy w obudowie)

 • wałki

  Wałki skrzyni biegów, czyli sprzęgłowy, zdawczy, biegu wstecznego itd

 • zębatki

  Zębatki skrzyni biegów, zębatki na poszczególnych biegach mogą się wycierać i zęby tracą kształt, a to powoduje głośną pracę... Trzeba sprawdzać poziom oleju w skrzyni i usuwać ewentualne wycieki.

 • do pomiaru prędkości

  Części i elementy skrzyni biegów służące do pomiaru prędkości samochodu, czyli różnego rodzaju zębatki, zawleczki, obudowy, czujniki - wszystko co ma zadanie przekazać pomiar predkości pojazdu do licznika na konsolę. W naszej ofercie części nowe i używane, zamienniki i oryginały, dostępne w ciągłej sprzedaży do popularnych modeli samochodów francuskich.