ON

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

ON
ON

ON, tym symbolem w motoryzacji zazwyczaj oznaczany jest Olej Napędowy, w tej kategorii umieściliśmy części obsługujące układ zasilania w silnikach Diesla czyli zasilane olejem napędowym (popularnie "ropniaki")

Jeśli w kategorii głównej nie widać produktów należy otworzyć podkategorie klikając w ich nazwy.

ON W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • ELEKTROZAWORY

  Elektrozawory w sinikach Diesla mają wiele zastosowań, dlatego wydzieliliśmy je w oddzielnej kategorii asortymentu w naszym sklepie.

  Jeśli w kategorii głównej nie widać produktów należy otworzyć podkategorie klikając w ich nazwę.

 • PRZEWODY

  ON - przewody zasilające w paliwo, metalowe, plastikowe lub gumowe....

 • POMPA WTRYSKOWA

  ON - pompa wtryskowa, w silnikach Diesla wytwarza wysokie ciśnienie paliwa do wtryskiwaczy...

  Jeśli w kategorii głównej nie widać produktów należy otworzyć podkategorie klikając w ich nazwę.

 • podgrzewacz paliwa

  ON - podgrzewacz paliwa, w silnikach diesla stosowany jest dodatkowy, często elektryczny podgrzewacz paliwa, podwyższający temperaturę paliwa jeszcze przed pompą wtryskową co poprawia (szczególnie zimą) parametry pracy i pompy i wtryskiwaczy, oraz ułatwia rozruch zimnego silnika. Uszkodzenie przeważnie polega na nieszczelności podgrzewacza.

 • WTRYSKIWACZ

  ON - wtryskiwacz paliwa, czyli urządzenie podające paliwo bezpośrednio do silnika, do spalania nad tłok. Ponieważ wtryskiwacze mają ruchome końcówki, w celu dawkowania porcjami paliwa, więc ma się co w nich zużywać wraz z przejechanymi kilometrami. Jednak częściej przyczyną usterek wtryskiwaczy w silnikach Diesla, zwłaszcza w nowszych modelach może być jakość zastosowanego paliwa.

 • POMPKA RĘCZNA

  ON - pompka ręczna wstępnego odpowietrzenia układu paliwowego, potrzebna np po wymianie filtra paliwa.

 • przekaźnik świec żarowych

  ON - przekaźnik świec żarowych, czyli moduł sterujący podgrzewaniem paliwa za pomocą świec żarowych.

 • siłownik ssania

  ON - siłownik ssania, urządzenie mieszkowe, dzięki któremu na zimnym silniku pompa wtryskowa dawkuje więcej paliwa, robiąc coś w rodzaju ssania.

 • inne nieklasyfikowane

  Pozostałe części układu wtryskowego w silnikach Diesla, których nie ujęto w pozostałych kategoriach tego układu.

 • rampa wtrysku

  ON - rampa wtrysku, inaczej listwa wtryskowa, kolektor paliwa, urządzenie bezpośrednio przekazujące paliwo do wtryskiwaczy w silnikach z wtryskiem bezpośrednim, część mało psująca się, ale w oryginale sprzedawana razem z czujnikiem ciśnienia paliwa, którego najczęściej nie można zamówić luzem.

 • sterownik

  Sterownik wtrysku do silników Diesla, moduł sterujący wtryskiem paliwa.

 • chłodnica paliwa

  Zasilanie, Olej Napędowy, chłodnica paliwa. W tej kategorii umieściliśmy chłodnice paliwa montowane na przewodzie powrotnym oleju napędowego do zbiornika. Stosuje się w układzie zasilania olejem napędowym nagrzewanie paliwa, którego nadmiar musi wrócić do zbiornika, więc żeby nie wracało zbyt gorące paliwo (grozi wybuchem) wprowadzono na drodze powrotnej system schładzania takiego paliwa. Takie chłodnice dostępne są tylko w oryginale, nowe (na zamówienie) lub używane (dostawy nieregularne)

 • świece żarowe

  Świeca żarowa, to urządzenie do wstępnego podgrzania komory spalania w silnikach Diesla zasilanych olejem napędowym ON. Dzięki podgrzaniu samozapłon mieszanki w silnikach Diesla może następować nawet w niskich temperaturach otoczenia czyli np zimą w polskiej strefie klimatycznej. Typowa usterka świecy żarowej to brak grzania (przerwana spirala grzejna), łatwo to sprawdzić samemu. Jednak trzeba zdemontować świecę a to w wielu modelach może okazać się nie takie proste. Zwłaszcza, że w nowych modelach silników świece są długie ale o małej średnicy i łatwo je urwać, a wykręcenie urwanej świecy wymaga już specjalistycznych narzędzi.

  W naszej ofercie świece markowe choć w zróżnicowanych cenach, każdy znajdzie świece na swoją kieszeń. Proponujemy świece Bosch, Beru, NGK, Lucas itp

  Więcej o świecach żarowych można poczytać tutaj.