ABS

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

ABS
ABS

system kontroli poślizgu ABS, odblokowujący zahamowane koła, to w modelach współczesnych standard poprawiający bezpieczeństwo na drogach, warto zadbać aby był sprawny

ABS W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • czujniki

  Czujniki ABS, czyli impulsatory czytające impulsy z zębatek na przegubach albo na piastach dając sygnał obracania się koła do modułu głównego, sterującego systemem ABS. W naszej ofercie czyjniki systemu ABS do samochodów Citroen, Peugeot, Renault, Dacia od najlepszych producentów, oryginalne i zamienniki oraz czujniki ABS używane.

  W samochodach francuskich stosowane są czujniki tradycyjne - impulsatory, które reagują na przesuwające się zęby pierścieni ABS zamontowanych na przegubach napędowych z przodu lub na bębnach i tarczach hamulcowych z tyłu pojazdu. Dotyczy to trochę starszych modeli.

  W nowszych modelach Citroen, Peugeot, Renault zastosowano pierścienie magnetyczne zamiast zębatych z metalu, montowane na przednich łożyskach koła lub na tylnych bębnach hamulcowych.

  Dobierać czujnik można również wg odczytanego na swoim czujniku numeru producenta, zwłaszcza jeśli szuka się czujnika używanego.

  Czujniki do pierścieni zębatych nie zamieniają się na czujniki do pierścieni magnetycznych ABS. Mają inne zasady działania i inne wykonanie oraz inne wymiary.

  Przy dobieraniu czujnika ABS należy sprawdzić swój system ABS lub skontaktować się z obsługą sklepu podając numer nadwozia VIN swojego samochodu Citroen, Peugeot lub Renault.

 • pierścienie zębate do...

  Pierścienie zębate ABS, do montażu na przegubach napędowych półosi, z których czujniki odczytują impulsy - do samochodów francuskich czyli do montażu w Citroen, Peugeot, Renault, Dacia.

  W naszej ofercie pierścienie zębate do ABS w oryginale lub w zamienniku.

  Dobór pierścieni ABS zwykle polega na porównaniu parametrów takich jak średnica i ilość zębów. 

 • pozostałe elementy

  osprzęt do montażu ABS, uchwyty, osłony itd

 • kompresor pompa

  Kompresor ABSu, czyli elektryczna pompa wysokiego ciśnienia do płynu hamulcowego.

 • pierścienie...

  W nowej generacji systemach ABS zastosowano czytniki magnetyczne - pierścienie magnetyczne montowane w łożysku koła lub na brzegu bębna czy tarczy szczególnie w tylnej osi. W naszej ofercie czytniki oryginalne do montażu na tylnych bębnach lub tarczach hamulcowych w samochodach francuskich.

  Często podczas wymiany łożyska tylnego koła trzeba przekładać pierścień magnetyczny ABS ze starego bębna na nowy i zdarza się odkształcenie pierścienia powodujące błędne odczyty czujnika ABS. 

  Pierścienie magnetyczne ABS do samochodów Citroen, Peugeot, Renault dostępne w naszej ofercie to pierścienie oryginalne. Dob ranie prawidłowe pierścienia można wesprzeć porównując wymiary swojego z tymi podanymi na karcie towaru w naszej ofercie lub skontaktować się z obsługą sklepu podając numer nadwozia VIN do poprawnego wyszukania właściwej wersji pierścienia magnetycznego ABS.