FILTRACJA

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

FILTRACJA
FILTRACJA

Filtracja w samochodzie, czyli szereg różnych filtrów, których zadaniem jest utrzymanie w czystości wszystkich mediów, czyli paliwa, oleju, powietrza. W naszej ofercie filtry markowe PURFLUX (OEM), MECAFILTER, MANN, oraz zamienniki.

Purflux Logo     Mecafilter Lautrette logo     Mann Logo     

FILTRACJA W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • fitr kabinowy

  Filtr kabinowy, inaczej przeciwpyłkowy, to filtr zwykle potrzebny w pojazdach z klimatyzacją, ale nie tylko. W naszej ofercie i oryginały i zamienniki. Filtr kabinowy występuje w wersji zwykłej - papierowej lub wypełnionej węglem aktywnym. Wkład z węglem aktywnym dodatkowo zabezpiecza jadących w samochodzie przed przenikaniem zapachów jak np spalin od jadących przed nami. Pojawiły się też specjalne filtry kabinowe dla alergików ze specjalną warstwą zabezpieczającą przed alergenami.

  Sugerowana przez producentów wymiana filtra kabinowego powinna być raz w roku lub co 15 000 km. Od tego zależy dobre samopoczucie a nawet zdrowie użytkownika pojazdu bo z zbyt długo eksploatowanym filtrze mogą namnażać się bakterie i grzyby więc zamiast chronić taki zużyty filtr będzie szkodził.

  Jeśli sa wątpliwości w dobieraniu filtra kabinowego, można skorzystać z katalogu on-line producenta filtrów PURFLUX  

  Purflux logo  Valeo Logo Corteco Micron_Air Logo  Filtron Logo 

 • filtr oleju

  Filtr oleju, to bardzo ważny filtr od jakości którego zależy sprawna praca silnika, dlatego w naszej ofercie tylko filtry oleju markowych produkcji, żadnych tzw tanich zamienników.

  Dla poprawnego ustalenia filtra oleju proponujemy skorzystać z katalogu on-line producenta filtrów PURFLUX 

  PURFLUX LOGO   MECAFILTER LOGO  MANN LOGO  Citroen Logo  Peugeot Logo  Renault Logo

 • filtr paliwowy

  Filtr paliwa, oczyszcza paliwo z cząstek stałych, które czasami można zatankować na stacji paliw, ale nie chroni od dodatków dolanych do paliw, więc lepiej tankować na sprawdzonych i pewnych stacjach. W naszej ofercie tylko filtry w jakości oryginału.

  Dobrej jakości filtr paliwa to większa sprawność silnika, czyste wtryskiwacze i mniej awarii silnika. Na filtrze paliwa nie należy oszczędzać i trzeba go wymieniać regularnie zgodnie z zaleceniami producenta samochodu.

  PURFLUX LOGO    MECAFILTER LOGO  Bosch LogoFiltron Logo  Citroen Logo  Peugeot Logo  Renault Logo  

  Dla poprawnego ustalenia potrzebnego filtra paliwa, proponujemy skorzystać z katalogu on-line producenta PURFLUX

 • filtr powietrza

  Filtr powietrza, często lekceważony przy wymianach, a od niego również zależy sprawność działania silnika, gdy filtr powietrza jest przytkany mieszanka paliwa z powietrzem jest zbyt bogata w paliwo, co powoduje złe spalanie i kopcenie, a także nadmierne zużycie paliwa. W celu poprawnego dobrania filtra powietrza proponujemy skorzystanie z katalogu on-line producenta filtrów PURFLUX, a następnie ustalony tam numer filtra wprowadzić do wyszukiwarki na górze naszej strony. Można też dobierać w naszej wyszukiwarce wg modeli samochodów.

  W naszej ofercie filtry powietrza od najlepszych producentów w Europie:

  PURFLUX LOGO  LAUTRETTE LOGO  Filtron Logo  MANN LOGO 

 • filtr paliwowy - obudowa

  Obudowa filtra paliwa, uszkodzeniu może ulegać przy wymianie wkładu filtra paliwa. W naszej ofercie raczej oryginały, choć do najpopularniejszych modeli pojawiły się zamienniki.

  Citroen Logo  Peugeot Logo  Renault Logo  PURFLUX LOGO  Bosch Logo  Metal Caucho Logo  

 • filtr powietrza - obudowa

  Obudowa filtra powietrza, uszkodzenia zdarzają się w sytuacjach wypadkowych. W zamiennikach nie występują, dostępne albo nowe oryginały albo używane oryginały.

  Citroen Logo  Peugeot Logo  Renault Logo  

 • filtr oleju - obudowa

  Obudowa filtra oleju, czasami zintegrowana z chłodnicą oleju. Często ulega uszkodzeniu przy wymianie wkładu filtra oleju. W naszej ofercie nowe zamienniki lub oryginały.

  Metal Caucho Logo  Citroen Logo  Peugeot Logo  Renault Logo  

 • pozostałe elementy...

  Pozostałe elementy do filtrów i do obudów filtra, wsporniki, podpory itp