Kategorie

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

 

            Początek "przygody" z motoryzacją i częściami do samochodów francuskich, to połowa lat 90-tych ubiegłego wieku. To wtedy nastąpił boom prywatnego importu używanych samochodów (przede wszystkim uszkodzonych), co spowodowało ogromne zapotrzebowanie na części zamienne, potrzebne do naprawy tychże samochodów.

  •  Wychodząc temu zapotrzebowaniu naprzeciw, przebranżowiliśmy naszą firmę (działającą od 1992r) na firmę motoryzacyjną - handel częściami samochodowymi.

 

  • Początkowo wyłącznie części używane, stopniowo uzupełniane częściami nowymi, wraz z pojawianiem się tzw zamienników.
  •  Pierwszy lokal SALKO, to Czeladź przy ul.Bytomskiej, wynajmowany, więc kosztowny, co szybko spowodowało zakup własnego lokalu, pod adresem aktualnym do teraz, czyli Czeladź ul.Grodziecka 90.
  •  Specjalizacja jedynie w trzy marki francuskie, to początkowo wynik trudnego dostępu do części tych marek w województwie śląskim (potocznie królestwie samochodów niemieckich), a teraz to nasz atut - duże doświadczenie w branży, duży wybór części prosto z pólki, czyli bez czekania.
  •  Dziś udział części używanych w całym obrocie, to zaledwie około 10%, co świadczy o dużo lepszej dostępności do nowych, tanich części, ale i o zmianie podejścia użytkowników samochodów do eksploatacji swoich maszyn.
  •  Kolejny krok w rozwoju, to wzmocnienie sprzedaży poprzez dostęp do naszej oferty przez internet. A to jest nowa odsłona sklepu internetowego

Zapraszamy