Kategorie

Producenci

Nasi dostawcy części samochodowych
{* *}

Śledź nas na Facebooku

Przekaźniki

przekaźniki w samochodzie są stosowane w różnych układach elektrycznego sterowania, jak włączanie wentylatorów, zamykanie, otwieranie szyb, sterowanie światłami, kierunkowskazami, włączanie pompy paliwa, sterowanie szyberdachem, itd... dobierać jest je o tyle trudno, że mało występują w zamiennikach, większość przekaźników możemy proponować tylko w oryginale, więc przy dobieraniu raczej konieczny jest kontakt i nr VIN. Można próbować dobierać wg numeru odczytanego z przekaźnika.

Przekaźniki do obsługi kierunkowskazów, stosowane są w wykonaniu na 3 bieguny (nóżki) w systemie normy DIN albo na 4 bieguny (nóżki) w systemie normy SAE, nie wymagają mocnego wykonania, bo przez ich styki przepływają słabe prądy, obciążenie jest raczej skromne, więc stosowane są na obciążenie 21WAT jako zupełnie wystarczające. Przykładowe przekaźniki kierunkowskazów

przekaźnik kierunkowskazów  PRZEKAŹNIK KIERUNKOWSKAZÓW

Często uszkadzają się również przekaźniki od pompy paliwa, specyficznie wykonane 15-stykowe moduły sterujące pompą paliwa elektryczną. Przykładowe wykonania:

przekaźnik pompy paliwa  przekaźnik pompy paliwa  przekaźnik pompy paliwa

Dużym obciążeniem (prądy powyżej 30 Amper) charakteryzują się przekaźniki od wentylatorów chłodnicy, gdzie moc pobierana jest powyżej 100 WAT, w związku z tym mogą się w nich wypalać styki, co powoduje wadliwą pracę wentylatora lub wręcz wyłączenie wentylatora chłodnicy, przykładowe przekaźniki:

przekaźnik wentylatora chłodnicy  przekaźnik wentylatora

Oprócz powyżej wymienionych przekaźników, w samochodach stosowane jest ich bardzo dużo, do obsługi wielu innych elektrycznych podzespołów, oto tylko kilka przykładów:

przekaźnik  przekaźnik  przekaźnik

przekaźnik  przekaźnik  przekaźnik

zapraszamy do sklepu internetowego, jeśli jest problem z dobraniem właściwego przekaźnika, proszę przysłać zapytanie z podanym nr VIN oraz do czego służy potrzebny przekaźnik, a postaramy się go dobrać prawidłowo.